KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7931516
nr 793 1516
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, KJell Leandere-Engström, motiv från Abisko, signerad-33, ramens innermått: 60x91
Kondition: krackeleringar/färgbortfall,
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 26 november 2012
kl 19:29:36
900 kr
1.200 kr
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström